جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دمای هوا در ۲۷ استان زیر صفر شد

رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث غیر مترقبه گفت: سرما و کاهش دما در برخی از استان‌ها تا منفی۲۹ در ۱۴ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
1401102521231685026849814

به گزارش خبرگزاری طالشوند  به نقل از تسنیم، ترکیان رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث غیرمترقبه ابراز کرد: برودت هوا و استمرارش در کشور تقریباً بخش عمده‌ای از کشور را تحت تأثیر قرار داده است و نزدیک به 27 استان دمای کمتر از صفر درجه را دارند و خیلی از استان‌های ما برودتی نزدیک به منفی28 و منفی29 را تجربه کردند که در 14 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی گفت: افت فشار گاز و فرسودگی شبکه انتقال گاز هم باعث می‌شود که عملاً ما در بخش‌هایی از کشور که در منتهی‌الیه شبکه گاز هستند با افت بیشتر فشار گاز مواجه بشویم و برخی از هموطنانمان دچار مشکل بشوند، در همین راستا صبح امروز جلسه اضطراری مدیریت بحران را به‌ریاست وزیر محترم کشور با حضور تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار کردیم.

ترکیان افزود: در حاشیه همین جلسه تمامی استانداران کشور هم به‌خصوص استان‌هایی که وضعیت بحرانی داشتند گزارشی ارائه دادند و خوشبختانه با اقداماتی که استانداران محترم در راستای رعایت الگوی مصرف کردند و اعداد و ارقامی که بیان کردند نشان می‌داد که از روز چهارشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته به این سمت تقریباً پیک مصرف ما روز به روز کاهش پیدا کرده است و این هم چیزی نیست جز همکاری و تلاش و ایثاری که مردم کشورمان می‌کنند.

وی گفت: به‌خاطر اینکه بتوانیم افت فشار گازی که در استان‌های شرق و شمال شرقی داریم جبران بشود، مقرر شد که توسط شرکت گاز هرچه سریعتر استان‌هایی که افت فشار دارند و منازلی که قطعی گاز داشتند در 24 ساعت گذشته مشکلشان حل شود. در جریان باشید در هفته گذشته هم که تقریباً بیش از 200 جلسه ستاد مدیریت بحران و کارگروه انرژی در استان‌ها برگزار شد، تمهیدات و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.