جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

رئیس مجلس: بزرگ‌ترین قربانی‌ ترور هستیم/ در عرصه جنگ اقتصادی و رسانه‌ای ‌بر دشمنان ‌فائق خواهیم آمد

رئیس مجلس گفت: کشور ما یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور در دنیای امروز است و بیشترین قربانی را در دوران معاصر به دست همین افراد خبیث و رژیم‌هایی مثل رژیم صهیونیستی داده‌ایم.
1401091720013283226616754

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طالشوند:، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که امروز‌ پنجشنبه، 17 آذر ماه‌ با سفر به استان فارس پس از ادای نماز مغرب و عشا در مراسم چهلمین روز شهادت شهدای حادثه تروریستی حرم احمد بن موسی کاظم(ع) در این مضجع شریف حضور یافته بود، با بیان اینکه در این شب عزیز، در شامگاه شهادت حضرت صدیقه کبری حضرت زهرا(س) و در شب جمعه و چهلمین روز شهادت شهیدان شاهچراغ(ع) و همچنین چهل و یکمین سالگرد شهادت حضرت آیت الله دستغیب(ره) و دومین سالگرد سردار شهید استوارمحمودآبادی در جوار این حرم مقدس حضور یافته‌ایم، گفت: امروز از رحلت سردار عزیز و مجاهد، سردار رستم قاسمی مطلع شدیم. عزیزی که در دوران دفاع مقدس و در جریان جنگ نظامی، مجاهدانه جنگید و بعد از جنگ نیز در عرصه اقتصادی و توسعه کشور حاضر شد. او در جنگ اقتصادی یک مجاهد به تمام معنا بود و شما نقطه‌ای از کشور را پیدا نمی‌کنید که آثاری از زحمات این مرد بزرگ و سازنده را نبینید.

نظام سلطه و ظلم در مقابل حق، حربه‌ای جز ترور و منطق ترور ندارد

‌قالیباف در ادامه با بیان اینکه 41 سال قبل در همین استان فارس، این استان ولایی، فرهنگ پرور و عاشق فرهنگ شهادت و ولایت، حضرت آیت الله دستغیب این پیرمرد الهی را ترور کردند، یادآور شد: نظام سلطه و ظلم در مقابل حق، حربه‌ای جز ترور و منطق ترور ندارد و امروز نیز در مراسم چهلمین روز شهادت عزیزانی هستیم که جوان، دانشمند، پدر، فرزند، کودک، مادر و از همه اقشار جامعه در آن بودند و دیدیم دشمنان، آنها را در یک حرم امن رذیلانه به شهادت رساندند و این نشان می‌دهد ملت ما ملتی مقتدر ولی مظلوم است.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حقیقت حماسه مردم ایران است، عنوان کرد: حماسه‌ای که به رهبری حضرت امام(ره) بود، این مرد الهی که کلامی جز برای خدا نگفت و گامی جز در راه خدا برنداشت و این ملت در کنار چنین رهبری مجاهدانه ایستادند و با عظمت، ایمان، مجاهدت و ایستادگی مؤمنانه و آگاهانه با ظالمان و مستکبران مبارزه کردند.

اقدامات تروریستی ‌نشانه استیصال دشمنان است

وی در ادامه اقدامات تروریستی را نشانه استیصال دشمنان ایران عنوان کرد و گفت: امروز می‌بینید آمریکای جنایتکار در تلاش است که توسعه تروریسم را در سطح بین‌المللی و دولتی پیگیری کند.

وی افزود: امروز با باز گذاشتن دست کسانی، هم از آنها حمایت مالی، هم حمایت تسلیحاتی و هم حمایت سیاسی می‌کند که در رأس آنها نیز حمایت بی‌قید و شرط از رژیم تروریست صهیونیستی در منطقه را انجام می‌دهد که ریشه همه جنایت‌ها هستند.

‌قالیباف همچنین با بیان اینکه امروز در شبکه‌های مجازی، پلتفرمی را راه اندازی می‌کنند که در آنها آموزش تروریسم می‌دهند و بعد از حقوق بشر حرف می‌زنند، اظهار داشت: بالاترین فضاحت استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی این است که دست به ترور کور می‌زند. این زن و بچه و مردمی که زمان نماز در حرم بودند چه گناهی کرده بودند؟ این جز آبروریزی و فضاحت نیست و جنایتکارترین افراد این‌کار را می‌کنند و این از استیصال دشمن است.

دشمنان ‌اختلال محاسباتی پیدا کرده‌اند

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه تصریح کرد: روحیه مقاومت، ایستادگی و مبارزه این ملت با همه سختی‌هایی که می‌کشد باعث شده دشمنان ما در محاسبات خود اختلال محاسباتی پیدا کرده، عصبانی باشند و در یک پریشانی و از هم پاشیدگی قرار بگیرند که دست به چنین جنایت‌هایی بزنند و چنین عملیات‌های کور تروریستی را مرتکب شوند که دلیل رفتار دشمن عظمت انقلاب اسلامی و اقتدار ماست.

وی ادامه داد: از ترورهایی که از اول انقلاب به دست منافقین و گروه‌های الحادی شروع شد، تا دفاع مقدس و حرکتی که به نام داعش اتفاق افتاد تا حرکت شاهچراغ یک سلسله و زنجیرای از عملیات‌هایی است که این تروریست‌ها انجام می‌دهند و همه می‌دانند تروریسم کور جزء فجیع‌ترین جنایات است و جنایتکارترین افراد دست به چنین کارهایی می‌زنند. این نمود کامل خروج از انسانیت و نماد تمام وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و آمریکاست که اینگونه با مردم یک جامعه برخورد می‌کنند؛ مردمی که در محیط امنی مشغول عبادت و زیارت هستند. آنها با این اقدامات و تحریم اقتصادی و ترورهای کور، هیچ هدفی جز اینکه مانع رشد و پیشرفت ایران بشوند ندارند. آنها می‌خواهند با ایران قوی و ایران قدرتمند مقابله کنند.

کشور ما یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور در دنیای امروز است

‌قالیباف اضافه کرد: فقط در همین موضوع ترور بیش از 17هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح در این 40 سال داده‌ایم. کشور ما یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور در دنیای امروز است و بیشترین قربانی را در دوران معاصر به دست همین افراد خبیث و رژیم‌هایی مثل رژیم صهیونیستی داده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیرالمؤمنین علی(ع) نیز در محراب عبادت ترور شد و به شهادت رسید؛ چون دستگاه ظالم زمانه از مقابله مردانه با حضرت درمانده بود. امروز نیز ترور و تروریسم به هر شکل و شمایلی که باشد، تلاش یک ظالم عاجز در برابر یک مقتدر مظلوم است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما مظلوم هستیم و معتقدیم آنها حرکت‌های رذیلانه، عاجزانه و نامردانه انجام می‌دهند، گفت: متأسفانه کار این جنایتکاران و پررویی آنها به جایی رسیده که نه تنها چنین حرکت‌هایی را محکوم نمی‌کنند، نه تنها جبران خسارت نمی‌کنند بلکه به گونه‌ای رفتار می‌کنند که خود را نیز حق مدار می‌دانند که دست به چنین جنایت‌هایی می‌زنند و هر روز نیز از تروریست‌ها حمایت می‌کنند؛ هم حمایت مالی، هم حمایت آموزشی، هم حمایت تسلیحاتی و هم حمایت اطلاعاتی.

داعش جز جنایت و ترور چه کرد؟

قالیباف در ادامه با تأکید بر اینکه بدون شک این وظیفه ماست که در مقابل اینها بایستیم، مبارزه کنیم و امنیت جانی مردم خود را حفظ کنیم، عنوان کرد: اکنون مردم ما متوجه مظلومیت شهدای مدافعان حرم می‌شوند. آن جنایتکاران، آن تروریست‌های سازماندهی شده و آن تروریست‌هایی که دولت‌ها از آنها حمایت می‌کردند، اگر فرصت پیدا می‌کردند، چه جنایت‌هایی که نمی‌کردند ولی جوانان ما با آن تروریست‌ها مقابله کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با اشاره به انتخابات دوره قبل ریاست جمهوری آمریکا یادآور شد: شما دیدید که چگونه در مباحث سیاسی گفتند که خود دولت آمریکا نقش اصلی را در شکل دهی داعش داشت. داعش جز جنایت و ترور چه کرد؟ همین اتفاقی که اینجا افتاد، اگر فرصت پیدا می‌کردند تمام سرزمین‌های اسلامی را به خاک و خون می‌کشیدند و همه جنایاتی که در سوریه و عراق کردند را ادامه می‌دادند.

دشمن ‌از طریق رسانه در یک جنگ شناختی با ما روبرو شد‌

وی ادامه داد: البته امروز علاوه بر این، دشمن ما از طریق رسانه در یک جنگ شناختی با ما روبرو شده است و از یک طرف امنیت جانی ما را به خطر می اندازند و از سوی دیگر و خطرناک‌تر از آن از طریق یک جنگ رسانه‌ای و شناختی در فضای مجازی امنیت روانی و ذهنی را از جامعه ما بگیرند و در برخی جاها نیز با اطلاعات غلط و دروغ‌سازی اثر گذاشته‌اند و با اینکه در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند نباید خشونت باشد اما در این شبکه‌ها خشونت را آموزش می‌دهند و به نمایش می‌گذارند.

‌قالیباف در ادامه با بیان اینکه همه دلدادگان به ایران عزیز و انقلاب اسلامی باید در عرصه جنگ رسانه‌ای و شناختی به پیروزی برسند گفت: این میدان را از دست دشمنان خونخوار این کشور خواهیم گرفت و این وظیفه همه ماست همانطور که پیروزی و شکست داعش عمق راهبردی ما را فراتر از مرزها برد و امنیت ملی و امنیت کشورهای اسلامی را برقرار کرد، در عرصه جنگ شناختی و رسانه‌ای که قصد آنها تحت تأثیر قرار دادن امنیت روانی و ذهنی جوانان ماست، به موفقیت و پیروزی برسیم.

دشمن می‌خواهد ما را ضعیف و عقب مانده نشان دهد

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه آنچه امروز و به خصوص در ماه‌های اخیر بر ما رفته، مصادیق روشن جنایت علیه بشریت به دست مدعیان حقوق بشر و آزادی و حقوق زنان است، ابراز داشت: امروز شاهدیم که اینها چه جنایت‌ها و خشونت‌هایی به کار گرفتند و باز تأکید می‌کنم مهم‌تر از جنگ تروریستی و حوادثی مثل شاهچراغ(ع)، ترور ذهنی و روانی است پس باید در این عرصه محکم و به هوش باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر رهبر معظم انقلاب از جهاد تبیین سخن می‌گویند و قبل از این حوادث چند سالی است که به این موضوع تأکید می‌کنند به خاطر ایجاد همین هوشیاری است، عنوان کرد: دشمن می‌خواهد ما را ضعیف و عقب مانده نشان دهد و این ضعف را به عهده جمهوری اسلامی و ملت ایران بگذارد. او باید بداند که ایران اسلامی نه از ترور فیزیکی ابایی دارد و نه از صحنه جنگ شناختی در حوزه رسانه‌ها. ما همینطور که از گذشته نشان دادیم با کار، تلاش و مجاهدت، همت می‌کنیم و هر روز ایران عزیز خود را قوی‌تر و عزیزتر از گذشته به پیش خواهیم برد.

در حوزه مسائل اقتصادی اشکالات و ضعف‌هایی داریم

قالیباف ادامه داد: ما می‌دانیم در برخی موضوعات به خصوص در حوزه مسائل اقتصادی اشکالات و ضعف‌هایی داریم.

رئیس قوه مقننه افزود: همین تروریست‌هایی که جنگ را به ما تحمیل کرده و بیش از 17هزار نفر از هموطنان ما را به شهادت رسانده و ده‌ها هزار نفر را مجروح کردند و داعش را ساختند، جنگ اقتصادی را به ما تحمیل کردند و بخشی از این تحریم‌ها مشکلات اقتصادی برای ما درست کرده است که البته بخشی از آن ضعف ما در بخش‌های مدیریت و گاهی کوتاهی و کم توجهی ما مسئولان است که باید تلاش کنیم با کمک مردم به ویژه جوانان، در این حوزه هم موفق شویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دشمن همانطور که خود بیان کرد و گفت فشار حداکثری در حوزه اقتصاد دیگر بر ایران اثر ندارد و ما در این فشار حداکثری شکست خورده‌ایم، اذعان داشت: آنها امروز بعد از این فشار حداکثری آمده‌اند تا فشار جنگ رسانه‌ای و شناختی را در رسانه‌ها شروع کنند که آن هم جنگ خطرناکی است.

آینده‌ روشن در پیش روی این ملت است

وی افزود: همه ما باید دست به دست هم داده و با مجاهدت، صفا، صمیمیت، درایت و عقلانیت و با تکیه بر مردم عزیز و سنت‌های الهی بر این مشکلات فائق بیاییم.

قالیباف تأکید کرد: مطمئنم علیرغم همه سختی‌ها با ظرفیت‌هایی که در کشور در حوزه منابع مادی و ظرفیت‌هایی که برای تولید ثروت وجود دارد و از آن مهم‌تر، منابع انسانی و جوان‌های متعهد و متخصص و با پیشرفت‌هایی که در حوزه علم و دانش داریم ان شاءالله آینده‌ روشن در پیش روی این ملت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آینده نزدیک ما با شروع برنامه هفتم و برنامه‌ریزی که انجام می‌شود، به حول و قوه الهی، آینده‌ای باثبات خواهد بود و در عرصه جنگ اقتصادی و رسانه‌ای مثل عرصه دفاع مقدس و جنگ با داعش بر دشمنان خود فائق خواهیم آمد.

در این مراسم که آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، استاندار و مجمع نمایندگان در کنار خانواده شهدا و مردم شیراز حضور داشتند یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع) گرامی داشته شد و ذاکران اهل بیت در مقام حضرت زهرا (ع) مدیحه سرایی و در سالروز شهادت ایشان ذکر مصیبت کردند

انتهای پیام/ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.