جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

راه‌اندازی ۶۸ دوربین ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌های گیلان

رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به ثبت ۵۰۳ هزار تخلف سرعت از طریق پیامک به مالکان خودروها، گفت: در جاده‌های گیلان ۶۸ دوربین ثبت تخلفات فعال راه‌اندازی شده است.
14020929000607_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشکند به نقل از خبرگزاری فارس ، سرهنگ جاور صفاری، رئیس پلیس راه استان گیلان عصر امروز در گفت‌وگو با سیمای مرکز گیلان با اشاره به ثبت ۵۰۳ هزار تخلف سرعت از طریق پیامک به مالکان خودروها اظهار کرد: در جاده‌های گیلان ۶۸ دوربین ثبت تخلفات فعال راه‌اندازی شده است، لذا با استفاده از این دوربین‌ها رفتارهای پرخطر رانندگان، استفاده از تلفن همراه و کمربند ایمنی و مخدوش کردن پلاک در طول شبانه‌روز از چشم پلیس پوشیده نخواهد ماند.

وی با اشاره به برنامه پلیس راه برای کنترل تخلفات حادثه‌ساز در جاده‌های گیلان گفت: نیروی انتظامی با تمامی تمهیدات ترافیکی لازم در این خصوص را از هم اکنون اتخاذ و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان و تجهیزات ترافیکی که در اختیار دارد نسبت به کنترل تخلفات حادثه‌ساز به ویژه سرعت غیر مجاز اقدام می‌کند.

رئیس پلیس راه گیلان با تأکید بر لزوم توجه به کنترل رفتارهای پرخطر رانندگان توسط دوربین‌های ثبت تخلفات در گیلان افزود: بدون شک استفاده از تجهیزات کنترل سرعت در مدیریت عملیات ترافیکی پلیس راه بسیار حائز اهمیت بوده و نقش مهمی دارد.

صفاری یکی از عوامل آمار بالای تصادفات در اغلب کشورها را تخلفات رانندگی دانست و بیان کرد: امروزه در کشورهای پیش رفته برای کاهش تلفات و خسارت جاده‌ای در کنار جریمه‌های بسیار سنگین از فن‌آوری‌های پیش رفته استفاده می‌شود تا کوچک‌ترین رفتار رانندگان نیز تحت نظر قرار گیرد و دوربین‌های کنترل سرعت در این میان نقش اساسی دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.