جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

زندان رجایی‌شهر کرج کاملاً تخلیه و تعطیل شد

با تکمیل جابجایی زندانیان حاضر در زندان رجایی‌شهر کرج، این زندان معروف ایران، کاملاً تخلیه و تعطیل شد.
139308030222431353915634

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در راستای اجرای مصوبات سفر مورخ 17 فروردین سال جاری حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‎ای رئیس قوه قضائیه به استان البرز مبنی بر انتقال زندان رجایی شهر، با توجه به انجام مقدمات از سوی سازمان زندان‌های کشور و هماهنگی‌های صورت گرفته در این استان، تا روز سه‌شنبه 10 تیر 1402 حدود نیمی از زندانیان تخلیه شده بود و تا حال امروز شنبه 14 مرداد تمامی زندانیان ندامتگاه رجایی شهر به ندامتگاه قزلحصار منتقل شدند و این زندان تعطیل شد.

پس از انتقال و خروج زندانیان از این ندامتگاه، در حال حاضر زندان رجایی شهر که در یکی از بهترین نقاط استان البرز قرار دارد از زندانی تخلیه و تعطیل شده است.

با انتقال زندانیان از رجایی شهر، مرحله بعد جهت انتقال کامل زندان رجایی شهر، پیگیری‌ها و اقدامات از سوی سازمان زندان‌‎ها جهت حصول توافق نهایی با استانداری البرز در حال انجام است.

گفتنی است؛ یکی از تاکید رئیس قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی دستگاه قضا، انتقال زندان‌‏ها از مراکز شهر‌ها به حاشیه و بیرون از محیط شهری است.

بهمن‌ماه سال 1400 رئیس قوه قضائیه در جریال سفر به استان خراسان رضوی از زندان مرکزی مشهد بازدید و دستور داد که روند انتقال این زندان به خارج از شهر هر چه سریع‌تر اجرایی شود که با اقدامات سازمان زندان‌ها این کار در حال انجام است.

انجام این اقدام به منظور رفاه حال و آسایش شهروندان و دور بودن محیط زندان از فضای جامعه است که مقدمات ابتدایی آن برای برخی از زندان‏‌ها از قبیل زندان‎های مرکزی شهرستان‎های مشهد، زنجان، تبریز، کرمانشاه، یزد، بیجار در استان کردستان فراهم شده است و در این رابطه مسئولان قضایی در حال اتخاذ تدابیر برای انتقال این زندان‌‏ها به خارج از محیط شهری هستند.

گفته می‌شود با وجود الزام قانونی برای تخلیه زندان‌های داخل حریم شهری، طرح مولدسازی نیز در تسریع تخلیه و تعطیلی زندان حدوداً 60 هکتاری رجایی شهر مؤثر بوده است.

بیمارستان، فضای سبز، مجتمع‌های تجاری و تفریحی، از کاربری‌های احتمالی زندان رجایی شهر پس از تخریب ساختمان‌های فعلی خواهند بود.

امام جمعه چهارباغ: امیدواریم انتقال زندانیان رجایی‌شهر به قزلحصار موقت باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تخلیه زندانیان رجایی‌شهر و انتقال آنها به زندان قزلحصار کرج در حالی صورت گرفته است که برخی مسئولان و شهروندان قزلحصار از این انتقال و احتمال دائمی بودن آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه شهرستان چهارباغ روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه نیز با اشاره به انتقال زندانیان زندان رجایی‌شهر ‌گفت: با توجه به اینکه انتقال زندان‌های کرج از جمله قزلحصار و رجایی‌شهر مطالبه مردم و ‌مصوبه هیئت دولت است، ‌این انتقال باید هرچه زودتر انجام شود.

‌وی با اشاره به انتقال زندان رجایی‌شهر افزود: تعطیلی زندان رجایی شهر اقدام خوبی بود اما انتقال جمع زیادی از زندانیان رجایی‌شهر به زندان قزلحصار موجب نگرانی مردم منطقه شده است و امیدواریم این اقدام یک اقدام موقت باشد.

‌امام جمعه شهرستان چهارباغ تاکید کرد: ‌انتقال زندان قزلحصار نیز طبق مصوبه هیئت دولت خواسته جدی مردم استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.