جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سرلشکر باقری: هیچ دشمنی توان نفوذ و تجاوز به حریم هوایی ایران را ندارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش امنیت بسیار مناسبی بر فضای کل کشور ایجاد کرده، گفت: با این سطح از آمادگی هیچ دشمنی توان نفوذ و تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
14020502000644_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، که در منطقه انارک اصفهان برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار داشت: خدا را شاکرم که در روزهای ابتدایی مرداد ماه توفیق پیدا کرده و در منطقه انارک حضور یافته و از نزدیک شاهد رزمایش مقتدرانه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودم.

وی ادامه داد: به لطف الهی رزمایش به اهداف تعیین شده خود دست پیدا کرد و در آن انواع عملیات‌های پهپادی، هواپیماهای با سرنشین جنگنده و همچنین هواپیمای ترابری، پشتیبانی، سوخت‌رسان و آمبولانس هوایی توانستند مأموریت محوله را به خوبی اجرا کنند و انواع تاکتیک‌ها، توسط این هواپیماها تمرین شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مراحل انجام شده از رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش در روز گذشته، تصریح کرد: روز و شب گذشته همرزمان ما در نیروی هوایی تمرین هایی را انجام دادند، علاوه بر آن در خلیج فارس، تنگه هرمز، مناطق شمال شرقی، شمال غربی و جای جای کشورمان این رزمایش با موفقیت برگزار و گزارش آن صبح امروز ارائه شد که گویای انجام موفق این رزمایش بود.

وی افزود: خدا را شاکر هستیم که نیروی هوایی ارتش با تکیه بر توانمندی‌های بومی، آموزش‌های کیفی، مهارت‌های عالی که دارد، همچنین با جانفشانی و حرکت‌های جهادی، امنیت بسیار مناسب و قابل قبولی را برای فضای کشور از شمال تا تنگه هرمز و جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی تأمین کرده است و با این سطح از آمادگی هیچ دشمنی توان نفوذ و تجاوز به حریم هوایی کشور جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

سرلشکر باقری با تقدیر از برگزار کنندگان این رزمایش تصریح کرد: جا دارد که از زحمات و تلاش‌های فرمانده مقتدر نیروی هوایی ارتش و یکایک همرزمانم در تمامی رسته‌ها قدردانی کنم که چنین عملیات های ارزشمندی را با دقت تمام انجام دادند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقاط قوت نیروی هوایی ارتش، بیان کرد: نیروی هوایی ارتش نسبت به بازآماد، بهینه‌سازی و نوسازی تجهیزات مهم و راهبردی خود با تکیه بر تعهد و تخصص جوانان و دانشمندان در تعامل با سازمان‌های صنایع دفاعی و شرکت‌های دانش‌بنیان به خودکفایی رسیده و توانایی امروز نیرو با سال‌ها و دهه‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

سرلشکر باقری در پایان ابراز امیدواری کرد: توان، آمادگی و هوشیاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دائما ارتقا خواهد یافت و روزهای امید بخش تری را پیش رو خواهد داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.