جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سید حسن خمینی: سیاست اسرائیلی‌ها حاشا کردن جنایت‌هایشان است

تولیت حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان غزه گفت: سیاست اسراییلی‌ها حاشا کردن جنایاتشان است. اما وقاحت بزرگتر، اقدام رئیس جمهور آمریکاست که در همان روز به آنجا می رود.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امشب (پنجشنبه، ۲۷ مهرماه) در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی با اشاره به وقایع اخیر در فلسطین، آن را از یک جهت «بسیار تلخ» و از جهتی دیگر «شیرین» خواند.

 

تولیت حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در این باره اظهار کرد: تلخی این وضعیت، شهادت مظلومان است. اما این مظلومان، مظلومیت مهاجمانه پیدا کرده اند. اگر شما در خانه خود نشسته باشید و کسی وارد شود، او ظلم کرده است. در این موقع شما دو راه دارید؛ یا می روید در کوچه می نشینید که «مظلومیت مدافعانه» است، اما اگر با زور او را بیرون کنید، اینجا شما تهاجم کرده اید، اما باز هم مظلوم هستید؛ چرا که او شما را به خشونت واداشته است.

 

وی با بیان اینکه یک ملت بیش از ۷۰ سال مورد ظلم واقع شده است، افزود: این روزها دروغی را در مورد مالکیت یهودیان بر اراضی می‌گویند. بله! یهودیان قبلا هم در آنجا بوده اند، اما اگر قرار است هرکس که 4 هزار سال قبل در سرزمینی بوده، امروز هم مالک آن اراضی باشد، باید گفت که قبل از یهودیان نیز عده دیگری بوده اند و امروز آنان نیز باید مدعی باشند! اگر اینگونه است تمام سادات باید فردا مدعی مالکیت مکه شوند! چندهزار سال قبل یک قوم آنجا بوده و بعدا آن سرزمین دست به دست شده است، اما این امر ملاک مشروعیت نیست.

 

تولیت حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با بیان اینکه دروغ دیگر در دفاع از اشغالگری این است که می گویند فلسطینی ها اراضی خود را فروخته بودند، تصریح کرد: اولا بنیان این حرکت را انگلیسی ها گذاشتند. محققان معتقدند علت اصلی این عمل، کوچ یهودیان از روسیه به سمت انگلستان بوده است و انگلیسی ها برای راه ندادن آن‌ها، به سمت فلسطین هدایت شان می‌کنند. البته خود یهودیان می‌گویند ما فقط ۱۰ درصد زمین ها را خریده بودیم و محققان نیز عدد ۳ درصد را گفته اند. ولی آیا این منطق مناسبی برای تصاحب یک سرزمین است؟

 

وی با بیان اینکه غربی ها دلیل دیگر این ظلم را هلوکاست و مدیون شدن غربی ها به یهودیان می‌دانند، افزود: اگر این‌طور است استان «باواریا»ی آلمان را به آن‌ها بدهند تا ساکن شوند! نصف آلمان را بدهید تا زندگی کنند! اگر ظلم شده است، نباید ظلم مضاعف در نقطه دیگری از جهان صورت بگیرد.

 

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی ضمن اشاره به جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین در دهه‌های اخیر، تاکید کرد: در طول این 70 سال اسرائیلی ها مثل یک بچه نُنُر و لوس هر کاری کرده اند، آمریکایی ها و اروپایی ها پشت آن‌ها بوده اند. البته دیروز آقای بایدن این معنا را در سخنان خود گفت که اسرائیلی ها سربازان بی جیره و مواجب ما هستند. یعنی اگر نبودند هم باید در قلب جهان اسلام یک غده سرطانی ایجاد می کردیم!

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان غزه، گفت: یک ظلم بسیار شدید با حجم بالای کشته مطابق هیچ قاعده ای نیست. البته سیاست اسراییلی ها حاشا کردن جنایاتشان در وهله اول است و بعد از مدتی هم آن را بر عهده می گیرند و در نهایت شاید عذرخواهی کنند یا نکنند! اما وقاحت بزرگتر، اقدام رئیس‌جمهور آمریکاست که در همان روز به آنجا می رود و می گوید ما نتوانسته ایم احراز کنیم که صهیونیست ها این کار را کرده اند!

 

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، افزود: اگر یک کودک چشم آبی بلایی سرش بیاید، تمام دنیا باید آسمان را به گریه وادارد، اما انگار خون خاورمیانه ای ها مهم نیست و صهیونیست ها حق دفاع از خود دارند! آیا این حق، تصفیه نژادی را اقتضا می کند؟ پس یک مجموعه از دروغهاست که انسان ها را به خون دلی می کشاند.

 

وی با اشاره به جنبه خوشحال کننده حرکت اخیر، گفت: برای اولین بار حرکت جریان فلسطینی از انفعال خارج شده و به حرکت فعال تبدیل شده است که اتفاقی ارزشمند است. روزگاری این‌ها فقط گریه و ناله می کردند، اما امروز به این آیه رسیده اند که «فَمَنِ ٱعۡتَدَىٰ عَلَیۡکُمۡ فَٱعۡتَدُواْ عَلَیۡهِ بِمِثۡلِ مَا ٱعۡتَدَىٰ عَلَیۡکُمۡۚ ». این حرکت چیزی نیست، جز بذری که امام کاشت؛ یعنی «بازگشت به هویتی دینی» و انرژی متراکمی که در وجود مسلمانان هست.

 

تولیت حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، بخش بزرگ مصیبت قضیه مذکور را «حاکمان اسلامی» دانست و گفت: اما دنیا تغییر بزرگی کرده است. رسانه و شبکه های اجتماعی که غربی ها می خواستند علیه جهان اسلام استفاده کنند، امروز بلای جانشان شده است. اگر انقلاب ایران انقلابِ کاسِت بود، امروز همین اینترنت و شبکه های اجتماعی بزرگترین عامل برای نبریدن تیغ آن‌ها برای دروغگویی به جوامع اسلامی است. بخش زیاد از بیداری اسلامی مدیون همین روابط است.

 

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی ضمن «بغرنج و پیچیده» خواندن شرایط کنونی، تاکید کرد: هر لحظه ممکن است شرایط منطقه آبستن حوادثی باشد. در این شرایط انسجام در حرکت ملی بیش از هر چیزی لازم است.

 

وی افزود: وقتی پای اصل کشور و اسلام به وسط می آید، اختلافات، نزاع ها، نقارها، نقدها، دلخوری ها، چه حق باشند چه نا حق، باید کنار رود. وحدت رهبری، تشخیص مجموعه نظام و عنایت دقیقی هم که شخص مقام معظم رهبری در سال های اخیر در این مسأله مهم از خود نشان داده اند ایجاب می کند که همه توجه کنند باید این بحث ها را کنار بگذارند تا شرایط بسیار خطیری که می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد، به خوبی بگذرد. شرایط خاصی در دنیا پدید آمده است و ان شاء الله می تواند آبستن حوادث خوبی باشد.

 

تولیت حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در پایان با بیان اینکه باید هر جا که هستیم بحث های اختلافی را کنار بگذاریم، خاطرنشان کرد: به خصوص اگر کشور بخواهد مورد تهدید قرار گیرد که البته بعید می دانم کسی چنین طمعی کند، چون می دانند نتایج تلخی برایشان دارد. امیدوارم بتوانیم از این شرایط نتایح خوبی را بهره برداری کنیم.

 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.