جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

شناسایی بیش از ۱۳۰۰۰ بیمار دیابتی و فشارخون بالا در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از غربالگری ۳۲ درصد گیلانی‌ها در فشار خون و دیابت خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر گیلانی مبتلا به فشارخون و دیابت قطعی شناسایی شدند.
14020929000814_Test_PhotoN

به گزارش طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح اقدامات نظام سلامت گیلان در اجرای پویش ملی غربالگری فشار خون بالا و دیابت اظهار کرد: رویکرد نخست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کنار توسعه بخش درمان، تقویت بهداشت و غربالگری است.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۷۰۰ نفر از افراد بالای ۱۸ سال در طرح غربالگری فشار خون و دیابت قرار می‌گیرند، افزود: این طرح از ۳۰ آبان‌ماه آغاز شده و تا ۱۵ دی‌ماه ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۵۷۸ هزار نفر در استان غربالگری شده‌اند، گفت: این جمعیت غربالگری شده بیش از ۳۲ درصد جمعیت را شامل می‌شود.

آشوبی با بیان اینکه غربالگری فشار خون و دیابت با توجه به چاقی و پیری جمعیت در گیلان بسیار لازم و ضروری است، افزود: از ابتدای اجرای طرح تاکنون چهار هزار و ۹۲۰ نفر دیابتی و هشت هزار و ۶۹۸ نفر مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه علاوه بر بیماران قطعی یافته شده، شماری از جمعیت گیلان نیز به عنوان بیمار مشکوک شناسایی شده‌اند، افزود: پنج هزار و ۵۵۹ نفر در گیلان مشکوک به دیابت و ۶ هزار و ۶۲۳ نفر نیز بیمار مشکوک به فشار خون بالا در استان شناسایی شده‌اند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.