جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مدیرروستا: قلعه‌نویی در مورد نوراللهی بهترین تصمیم را گرفت

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: اگر سرمربی تیم ملی نوراللهی را کنار نمی‌گذاشت این تیم دچار هرج و مرج می‌شد.
14020826000185_Test_PhotoN

علی اصغر مدیرروستا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد برتری ۴ بر صفر مقابل هنگ‌کنگ در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶، اظهار داشت: با نتیجه خوبی برنده شدیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم به ثمر برسانیم اما کارهای تاکتیکی محدودی مقابل هنگ‌کنگ انجام دادیم. حریف نمی‌توانست ۴ پاس به هم بدهد، برای رسیدن به گل خیلی عجله داشتیم و این عجله باعث شد فرصت‌های زیادی را از دست بدهیم‌‌.

وی افزود: باید روی کار تیمی بهتر کار می‌کردیم و یکی از دلایل عصبانیت امیر قلعه‌نویی در اواخر بازی نیز همین موضوع بود که بچه‌ها کارهای تاکتیکی تمرین شده را در زمین اجرا نکردند‌ و برای رسیدن به گل عجول بودند.

مهاجم اسبق تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا ضعف هنگ‌کنگ در این زمینه تاثیرگذار نبود، گفت: یکی از دلایلش می‌تواند همین باشد اما باید مقابل هر تیمی دستورهای تاکتیکی کادرفنی را اجرا کنیم‌. هرکسی نباید برای خودش کار کند. از طرفی اگر تیم در نیمه دوم مقداری جوان‌تر می‌شد، منفعت بیشتری برای ما داشت.

مدیرروستا با اشاره به بازی بعدی تیم ملی مقابل ازبکستان، تصریح کرد: قطعا بازی سخت‌تری پیش رو داریم زیرا این تیم نسبت به هنگ‌کنگ سطح بالاتری دارد و تاکتیکی‌تر است. هرچند در بسیاری از باز‌ی‌ها ازبکستان را شکست دادیم اما به سختی این کار را انجام دادیم. اگر بازیکنان ما بحث‌های تاکتیکی را خوب به اجرا بگذارند و مالکیت توپ و بازی‌سازی را که حتی در بازی‌های قبلی دیدیم از دروازه‌بان شروع می‌شود را در اختیار بگیرند، می‌توانیم این تیم را در خانه‌اش با وجود سختی بازی در خانه حریف ببریم.

وی درمورد عصبانیت امیر قلعه‌نویی از شجاع خلیل زاده در جریان بازی، توضیح داد: عصبانیت قلعه‌نویی هم ناشی از این بود که بازیکن وظیفه‌اش را انجام نمی‌دهد. چند بار دیدم او تذکر داد اما وقتی دید بازهم این کار انجام نمی‌شود، با تشر زدن تذکر سختی داد.

کارشناس فوتبال کشورمان درخصوص کنار گذاشته شدن احمد نوراللهی از اردو، عنوان کرد: من شنیدم او به دلیل قرارنگرفتن در لیست قهر کرده که اگر این موضوع درست باشد، قلعه‌نویی بهترین تصمیم را گرفته است. بازیکن باید به تصمیم سرمربی‌اش احترام بگذارد. یک نفر نمی‌تواند خودش را خارج از تیم تصور کند بلکه باید خودش را فدای تیم کند. قلعه‌نویی هم مسئول اول این تیم است. او تصمیم به سکونشینی نوراللهی گرفته و بازیکن باید مطیع باشد. اگر سرمربی تیم ملی نوراللهی را کنار نمی‌گذاشت، تیم دچار هرج و مرج می‌شد.

مدیرروستا اضافه کرد: احمد نوراللهی بازیکن باشخصیتی است اما هر بازیکنی در هر جایگاهی باید به تصمیم سرمربی احترام می‌گذاشت. اطمینان دارم در موارد انضباطی اصلا برای قلعه‌نویی نام بازیکن اهمیت ندارد و هرکسی بود، او را اخراج می‌کرد. کار درستی هم انجام داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.