جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مرتضوی: معدل نرخ بیکاری در دولت سیزدهم چهار درصد کاهش یافته است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، معدل نرخ بیکاری که بیش از ۱۱ درصد بود، اکنون به هفت درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس ، سید صولت مرتضوی در دیدار با آیت الله سید احمد علم الهدی در مشهد اظهار کرد: بدیهی است که ایجاد فرصت‌های شغلی، نفع راهبردی کشور را هم به دنبال خواهد داشت و جوانی که در صنعت مشغول به کار شود، علاوه بر اینکه درآمد و بیمه او تأمین خواهد بود، به یک عنصر مولد و پیشران در نظام تولید هم تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد: از تولید دارو و سیمان و لبنیات گرفته تا صنایع فولاد، کشتیرانی و پتروشیمی، چندین واحد اقتصادی بزرگ ذیل این وزارتخانه مشغول به فعالیت هستند که مسئولیت ما را در صیانت از سفره های مردم، رونق تولید و اشتغالزایی برای جوانان مضاعف می کند.

وزیر تعاون، در پاسخ به مطالبه امام‌جمعه مشهد در خصوص ضرورت اشتغال‌زایی برای جوانان بیان کرد: فقط در مشهد بیش از ۴۰۰ برند تجاری در رده‌های مختلف صنعتی فعالیت دارند که ظرفیت مطلوبی برای اشتغال جوانان بیکار استان است اما عدم توازن فرصت‎ های شغلی با شرایط تحصیلات تکمیلی، جوانان را از فعالیت در صنعت باز می‌دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی هم گفت: این تکلیف بر دوش شما وجود دارد که توجه ویژه به مسئله اشتغال جوانان داشته باشید. اگر فرصت شغلی عادلانه برای جوان ما فراهم شود و بتواند یقین کند که ثمره کار او یک درآمد منصفانه خواهد بود، بسیاری از چالش‌های اجتماعی دیگر همچون ازدواج هم سروسامان پیدا می‌کند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ادامه داد: این یک حقیقت است که در دولت، با وجود همه مشکلات داخلی و سنگ‎اندازی های خارجی، اقدامات گسترده‌ای انجام شده و مردم هم این تلاش‌ها را به‌طور دقیق نظاره می‌کنند اما تأکید اصلی ما این است که برنامه‌ریزی‌های شما باید به مرحله‌ای برسد که برای مردم ملموس شود و به موازات آبادانی زیرساخت های کشور، سفره مردم را هم از تنگناهای موجود نجات دهد.

وی افزود: اگرچه باید هدف شما محسوس بودن تلاش‌هایتان در سفره و معیشت مردم باشد اما اصل مطلب هنوز همان است که کار را برای خدا انجام دهید تا همچون دو سال گذشته که خدمت مخلصانه در دستور کارتان بود، بازهم توفیق الهی به عنایت ذات اقدس پروردگار نصیب و روزی شما باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: اکنون که فرصت میدان‎داری در عرصه‌های صنعتی، اقتصادی و تولیدی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم شده است، این تکلیف بر دوش شما وجود دارد که دغدغه اشتغال جوانان را داشته باشید و امنیت شغلی فعالان این حوزه را با کیفیت بیشتری فراهم کنید.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.