جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مرگ سالانه ۶۴۰۰ تهرانی بر اثر آلودگی هوا/ تحمیل هزینه سالانه ۸.۲میلیارد دلاری آلودگی هوا به کشور

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به وقوع سالانه ۶۴۰۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا در تهران گفت: در سال گذشته تهران فقط دو روز هوای پاک داشت.
1401072312332935726252873

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از تسنیم، به‌مناسبت “روز ملی هوای پاک” اظهار کرد: بر اساس پژوهش‌های وزارت بهداشت در 27 شهر کشور با جمعیت تقریبی 35 میلیون نفری، برآورد شده است که سالانه 20 هزار و 800 مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: طبق نتایج این بررسی، حدود 12.6 درصد از مرگ‌هایی که سالانه در کشور رخ می‌دهد، منتسب به آلودگی هواست.

بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا

وی بیماری‌های ایسکمیک قلبی، سکته مغزی،‌ سرطان ریه و بیماری‌های مزمن انسداد ریوی را شایع‌ترین بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا عنوان و خاطرنشان کرد: آلودگی هوا سالانه 8.2 میلیارد دلار هزینه اقتصادی به کشور تحمیل می‌کند.

تهران در سال گذشته فقط 2 روز هوای پاک داشت!

شاهسونی درباره وضعیت هوای تهران در دو سال اخیر متذکر شد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، در سال جاری تهران، هوای پاک نداشته است و در سال گذشته نیز در پایتخت فقط به‌مدت دو روز، شاهد هوای پاک بودیم.

مرگ 6400 شهروند تهرانی بر اثر آلودگی هوا

وی افزود: در سال 1400، تعداد مرگ‌های منتسب به آلودگی هوا در تهران 6400 نفر بوده است.

فرسودگی بیش از 50درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی در پایتخت

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه منابع متحرک شامل خودروها و موتورسیکلت‌ها از عوامل اصلی آلودگی هوای تهران هستند، تصریح کرد: عمده موتورسیکلت‌ها و خودروهایی که در کلان‌شهرها به‌ویژه تهران تردد می‌‌کنند، فرسوده هستند؛ طبق آمارها 90 درصد موتورسیکلت‌های کشور فرسوده‌اند و بیش از 50 درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شهر تهران دچار فرسودگی است که این مسئله منجر به بروز و تشدید آلودگی هوا می‌شود.

گروه‌های در معرض خطر آلودگی هوا

وی گفت: ورزشکاران، کودکان زیر 5 سال، زنان باردار، سالمندان، افراد مبتلا به دیابت، بیماری‌های تنفسی، بیماران قلبی ـ عروقی، مبتلایان سرطان و افراد سیگاری جزو گروه‌هایی هستند که از آلودگی هوا، آسیب‌ بیشتری را می‌بینند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.