جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

«نیکبخت» وزیر کشاورزی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا به محمدعلی نیکبخت برای حضور در وزارت جهاد کشاورزی رأی اعتماد دادند.
1402032210071361727755434

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در دستورکار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 30 خرداد ماه) قرار داشت.

در ابتدای جلسه امروز سخنگوی کمیسیون کشاورزی گزارش این کمیسیون را درباره برنامه‌ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی قرائت کرد و پس از آن اظهارات 2 نماینده موافق و 2 نماینده مخالف با برنامه‌های آقای «نیکبخت» استماع شد.

پس از آن، محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به دفاع از برنامه‌های خود پرداخت و در نهایت رأی‌گیری درباره صلاحیت و برنامه‌های وی انجام شد و نمایندگان با 198 رأی موافق، 40 رأی مخالف، 10 رأی ممتنع از مجموع 248 نفر، به «نیکبخت» رأی اعتماد دادند.

لازم به ذکر است که محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و برخی از مسئولان دولتی در جلسه علنی مجلس جهت رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی حضور داشتند.

بنابر این گزارش، نامه معرفی محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی روز سه‌شنبه 23 خرداد ماه از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور روز دوشنبه 22 خرداد ماه از معرفی محمدعلی نیکبخت به‌عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس خبر داد و گفت که آیت‌الله رئیسی در نامه‌ای به «محمدباقر قالیباف»، محمدعلی نیکبخت را به‌عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است.

حسینی با اشاره به بخشی از سوابق و تجربیات نیکبخت گفت: گزینه دولت برای وزارت جهاد کشاورزی تجربیات ارزنده‌ای در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی دارد و در رده‌های بالای این وزارتخانه از جمله معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، ریاست جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و به‌عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مشغول فعالیت بوده است.

به گزارش تسنیم، پیش از این سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر کشاورزی بود که در تاریخ 22 فروردین ماه سال جاری بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت گفت که «ساداتی‌نژاد» از این وزارتخانه کنار گذاشته شد و «سیدمحمد آقامیری» رئیس سازمان دامپزشکی سرپرست این وزارتخانه بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.