جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

واکنش ایران به تحریم اتحادیه اروپا در حوزه صنعت دفاعی

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مصوبه شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا، وضع تحریم بر برخی افراد و نهادهای کشورمان در حوزه صنعت دفاعی را محکوم و آن را اقدامی مخرب توصیف کرد.
1402092110255735128966024

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه مصوبه روز دوشنبه مورخ 19 آذر شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا ناظر بر وضع تحریم علیه برخی افراد و نهادهای کشورمان با تمسک به ادعای واهی دخالت در بحران اوکراین را شدیداً محکوم و آن را اقدامی مخرب توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تلاش مذبوحانه برخی جریان‌های مخرب با اهداف سیاسی خاص در راستای نشر اطلاعات غلط و تمسک به حربه ناکارآمد تحریم، ضمن آنکه هیچ دستاوردی برای تحریم‌کنندگان به‌همراه ندارد، موانع خودساخته را در مسیر مناسبات جمهوری اسلامی ایران و اروپا بیشتر می‌کند.

کنعانی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا چشم خود را بر فاحش‌ترین نقض اصول حقوق بین‌الملل بسته است، تصریح کرد: اتحادیه اروپا در حالی از حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد سخن می‌گوید که عملاً چشم خود را بر شدیدترین و فاحش‌ترین نقض اصول شناخته‌شده حقوق بین‌الملل از جمله حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی و ارتکاب تردیدناپذیر نسل‌کشی و پاک‌سازی قومی مردم مظلوم فلسطین در غزه و کرانه باختری بسته است و از انجام اقدام مؤثر در جهت توقف حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی کوتاهی می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تأکید بر موضع اصولی کشورمان مبنی بر مخالفت با جنگ و لزوم حل‌وفصل اختلافات بین روسیه و اوکراین از طریق مسالمت‌آمیز، وضع تحریم در حوزه صنعت دفاعی کشورمان را فاقد مبنا اعلام کرد و حق جمهوری اسلامی ایران را برای پاسخ محفوظ دانست.

کنعانی: آمریکا با وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه، شراکت خود در جنایت رژیم صهیونیستی را نشان داد/ ایران ضرورتی برای برجام دوم نمی‌بیند

کنعانی: رژیم صهیونیستی رژیمی نژادپرست و تهدیدی برای بشریت است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.