جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

کشف 9 میلیارد تومان سیسمونی ایتالیایی قاچاق در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۵۰۰ کارتن کالاهای سیسمونی تولید کشور ایتالیا خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از ۹۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.
1402042908300799727983384

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از تسنیم، سرهنگ مهدی افشاری، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی، مأمورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده کهریزک شدند.

وی افزود: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای خارجی در انباری به آدرس کهریزک، خیابان انبار مخابرات، کوچه طاهر تخلیه و دپو شده که این کالای خارجی توسط خودورهای شوتی به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می‌شدند.

سرهنگ افشاری گفت: مأمورین این پلیس، محل موصوف را بازرسی کردند و مشخص شد محل یک باب انبار کالا بوده که در سامانه انبارها نیز ثبت نشده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع فلاکس، لیوان ماگ و پک تبدیل شارژ تلفن همراه در محل دپو و سند گمرکی مربوطه به تاریخ دی‌ماه 1400 ارائه، در صورتی که تاریخ تولید کالاهای موجود سال 2023 بوده که همخوانی نداشته و فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی است.

این مقام انتظامی گفت: کالاها شامل 564 کارتن لوازم سیسمونی کودک تولید کشور ایتالیا بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

این مقام پلیس با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 90 میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، متذکر شد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می‌شود لذا از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه قاچاق یا احتکار کالا با این پلیس به شماره‌های 02166747343 و یا 09999871392 تماس بگیرند.

انتهای پیام/؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.