جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

آیت الله جوادی آملی: نباید مسئولیت‌های اجرایی را به آدم‌های خوبِ بی‌عرضه داد

یکی از اساتید سطوح عالی حوزه با بیان اینکه نباید مسئولیت‌های اجرایی را به آدم‌های خوبِ بی عرضه و یا بدِ اختلاسی داد، گفت: حضرت امیر(ع) نامه‌ای به کمیل نوشتند که در نهج البلاغه آمده، مضمون آن این است که برخی تنها به درد دعای کمیل می‌خورند ولی توان اداره یک منطقه را ندارند.
14011007000533_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد علوم وحیانی اسراء، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار با محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دو چیز مملکت را نگه می دارد؛ یکی سواد فعلی و دیگری امید آینده که مسئولین باید تلاش کنند این دو امر از دستشان در نرود، اگر سواد فعلی و امید آینده بود، نتیجه اش پایداری مردم در جنگ هشت ساله علیه نظام اسلامی است، اما اگر نه سواد فعلی بود و نه امید به آینده، هم فرار مغزها خواهد بود و هم مشکلات اقتصادی در ازدواج و اشتغال و مسکن جوانان و هم این قرآن سوزی‌ها و مسجدسوزی‌ها.

وی ادامه داد: ما دو وظیفه داریم، یکی دعا کردن به درگاه خداست که از دعاهای سحر نباید غافل شد و دیگری عقل و تدبیر است.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه نباید مسئولیت اجرایی را به آدم‌های خوبِ بی عرضه و یا بدِ اختلاسی داد، اظهار کرد: حضرت امیر (ع)، کمیل را مسئول منطقه‌ای نمود، سربازان اموی به این منطقه حمله بردند و آنجا را غارت کردند، حضرت نامه‌ای به کمیل نوشته که در نهج البلاغه آمده، مضمون آن این است که برخی تنها به درد دعای کمیل می‌خورند ولی توان اداره یک منطقه را ندارند.

مفسر قرآن کریم گفت: باید از واگذاری مسئولیت به آدم‌های خوب بی‌عرضه در کشور جلوگیری شود و همچنین جلوی آدم‌های بد اختلاسی و نجومی نیز گرفته شود.

وی بیان کرد: داشتن رهبر خوب، یک طرف قضیه است، ما بالاتر از امیرالمومنین که نداریم، اگر مدیران و کارگزاران با عرضه وجود نداشته باشد و مردم در صحنه نباشند، شکست قطعی است! اگر ضعف در مدیریت داشته باشیم خداوند نظر خود را از ما بر می گرداند.

استاد سطوح عالی حوزه گفت: امیرالمومنین (ع) می فرماید «من وجد ماء و تراباً فافتقر فابعده الله» کشوری که آب دارد، خاک دارد،  نتواند خود را اداره کند و نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند.

وی با بیان اینکه شهداء، سرمایه های کشور هستند، اظهار کرد: اگر در صحنه کربلا یک عابس وجود داشت که عریان به میدان آمد، ما در هشت سال دفاع مقدس، جوانان پاک زیادی داشتیم که پلاک های خود را کندند و هیچ نام و نشانی از آنها نیست، اینها سرمایه های کشور و صاحبان اصلی آن هستند.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: امیدواریم تا خداوند به حرمت خونهای پاک این شهداء کشور را حفظ کند، اما باید بدانیم که اگر درست رفتار نکنیم خداوند ما را خواهد برد و به وسیله قوم دیگری دینش را حفظ خواهد کرد؛ در ادعیه ماه مبارک رمضان می خوانیم که خدایا تو که دینت را حفظ خواهی کرد، چرا ما حافظ دین تو نباشیم أَنْ تَجْعَلَنِی مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدِینِکَ وَ لَا تَسْتَبْدِلْ بِی غَیْرِی چرا ما نباشیم؟! چرا ما دین خدا را حفظ نکنیم.

وی در پایان ابراز کرد: آخرین حرف این است که مواظب زبانمان  و ادبمان باشیم، مبادا از حرف ما، گفتار ما، سوء استفاده شود، هم حوزویان، هم دانشگاهیان و هم مسئولین وهمه و همه باید رعایت کنند.

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.